Patate dhe lakra

spot_img

Perberesit:

  • 3 patate te medha
  • 1 laker mesatare
  • 2 luge vaj ulliri
  •  1 qepe e vogel e grire holle
  •   60 gr proshute ne copa
  •   1 thelpi hurdher e grire
  • 1 luge spec djeges
  • kripe piper

Pergatitja:

Zieni patatet e qeruara ne uje me kripe dhe shtypini si pure. Pastaj zieni lakren gjithmone ne uje me kripe per 10 minuta. Kullojeni me kujdes duke e prere ne copa. Ne nje tigan te madh skuqni qepen, shtoni porshuten, hurdhren dhe specin djeges. Hidhini kripe e piper, pastaj shtoni patatet dhe lakren. Perziejini me kjujdes dhe verini menjane per 20 minuta, qe gjithcka te marre shije. Sherbejeni te vaket.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles