Droga që funksionojnë për trajtimin e varësisë nga alkooli

Mund të tingëllojë kundërintuitive pasi alkooli është një drogë, por mjekimi është një pjesë thelbësore e trajtimit të varësisë ndaj alkoolit.

Ilaçi i duhur mund t’ju ndihmojë të kapërceni dëshirën për alkool dhe të ndihmojë trupin dhe mendjen të përballen me këtë efektet fizike të tërheqjese cila përndryshe mund të jetë kërcënuese për jetën.

Jo të gjithë mjekët e kujdesit parësor janë të njohur me medikamentet për trajtimin e varësisë nga alkooli. Këtu janë opsionet për të biseduar me mjekun tuaj për tërheqje dhe maturi afatgjatë.

Pse nevojiten medikamente për trajtimin e varësisë

“Ilaçet janë shumë të rëndësishme gjatë tërheqja e alkoolitperiudha e quajtur gjeldeti i ftohtë. Abuzimi afatgjatë i alkoolit ka një efekt qetësues në trup. Kur tërhiqni alkoolin papritmas, ka një fazë të ngacmueshmërisë që mund të jetë vdekjeprurëse pa përdorimin e një medikamenti për të zënë vendin e alkoolit”, thotë. Michael Weaver, MDprofesor në departamentin e psikiatrisë dhe shkencave të sjelljes dhe drejtor mjekësor i Qendrës për Kërkime Neurosjellëse mbi Varësitë në Qendrën e Shkencave Shëndetësore të Universitetit të Teksasit në Hjuston.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles