19 baret më të mira të koktejve në Los Anxhelos

spot_img

Nativo nuk është vetëm një emër; është një pasqyrim i rrënjëve të thella që ky lokal ka në komunitetin lokal. E themeluar nga Gabriel Paredes, një Angeleno i lindur dhe i rritur meksikano-amerikan, Nativo bashkon teknikat e koktejit LA dhe gatimin e shkrirë me përbërësit dhe shijet tradicionale të Guadalajara, shtëpia e familjes së Paredes. I vendosur në lagjen e lezetshme, alternative të Highland Park, Nativo shërben kuzhinë të mahnitshme meksikane – një sasi e madhe e saj e bërë me receta që rrjedhin nga nëna e Paredes – si dhe kokteje të frymëzuara nga jugu i kufirit.

Provoni Mambo Lupita me Rosaluna Mezcal, vermut bianco, hibiscus me erëza achiote, gëlqere, agave dhe gaz, ose qumësht Oaxacan, i bërë me rum Cañada Oaxacan, ananas, curacao, xtabentún, koriandër, kanellë, qumësht dhe limon. Dije se të dielave, restoranti shton një shpërblim prej 20% për gjithçka që porositni si një falënderim për stafin e tij.

https://www.nativohlp.com/home

(323) 561-3050

5137 York Blvd, Los Angeles, CA 90042

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles