Drekë për 15 minuta

Përbërsit:

300 gr mish i bardhe pule
150 gr kerpudha
100 gr karrota
3 speca(te kuq,te gjelber,te verdhe)
2 kungulleshka
Krip,piper i zi,piper i kuq
Magdanoz
Vaj ulliri
Salce domtesh

Udhëzimet:

Ne nje ene te thelle qesim vajin,mishin e prere en copeza te vogla dhe fergojme per 5-8 minuta
Pastaj shtojme karroten e grire,kerpudhat e grira ne fleteza, dhe vazhdojme me fergimin edhe per 5 minuta
Ne fund shtojem kungulleshkat e grira ne copeza te vogla,dhe specat e grira ne copeza
Ziejme keshtu edhe per 10 minuta dhe pastaj shtojme salcen e domates dhe melmesat sipas shijes

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,680FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles