Përberësit

1 tufëz mesatare lulelakër

1 lugë gjalpë

1 gotë ujë

½ gotë qumësht

1 të verdhë veze

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Marrim lulelakrën e pastrojmë, e lajmë, e ndajmë në copa dhe e ziejmë në ujë të vluar.

Më pas e kullojmë duke e kaluar masën në sitë, ia shtojmë 1 gotë lëng mishi ose ujë dhe e lëmë të zihet për 2-3 minuta.

E largojmë nga zjarri dhe i hedhim të verdhën e vezës, që e kemi rrahur me pak qumësht të nxehtë.

Në fund i hedhim gjalpë të freskët.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak