Përbërësit

  • 1 qepë
  • 2 thelpinj hudhër
  • 400 gr misër
  • 1 qese erëza për peshk
  • 1 fletë dafine
  • 300 gr peshk
  • Kripë
  • Piper
  • Vaj
  • Feta limoni

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Qepa copëtohet imët, skuqet në vaj dhe i shtohen hudhra dhe misri.

Të gjitha skuqen së bashku për 5 minuta me përzierje të herë pas hershme.

Erëza për pershk përgatitet në bazë të udhëzimeve në qese dhe derdhet në përzierjën e mëparshme.

Shtohet gjethi i dafinës, copat e pastruara të peshkut të prera, kripë, piper i zi dhe vlon aq kohë sa është e nevojshme të zbutet peshku.

Shërbehet me feta limoni.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.