Përbërësit

1 gotë thjerrëza

1 gotë petë

2 copa mish

1,5 lugë salcë

Gjysmë gotë të çajit vaj vegjetal

1 qepë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Vajin e derdhim në një tigan dhe e fërgojmë qepën e prerë së bashku me salcë.

Pastaj ia shtojmë thjerrëzat dhe e përziejmë përzierjës, ia shtojmë ujin dhe e lëmë të vlojë.

Pasi fillon të vlojë uji ia shtojmë mishin dhe copat e petës të prera.

E ziejmë përzierjën rreth 10-15 minuta, pas zierjës qorbën e derdhim nëpër pjata për shërbim.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak