Sallate me kastraveca dhe kos


Përbërësit:

3 kastraveca
2 thelpinj hudhër
1 lugë gjelle gjethe mente
225 gram kos
1 lugë gjelle vaj ulliri
Kripë.

Përgatitja:

Qëroni kastravecat dhe prejini në feta të holla. Miksojini në një tas mesatar sëbashku me hudhrat e grira
Vendosni në një tas tjetër një shtresë me kastraveca dhe spërkateni me pas kripë. Ndiqni të njëjtën procedurë për të gjithë kastravecat dhe lërini mënjanë për 30 minuta
Kullojuni lëngun dhe spërkatini me menten e copëtuar. Trazoni kosin dhe vajin e ullirit me një pirun
Hidheni mbi kastraveca dhe vendoseni në frigorifer për disa minuta. Më pas është gati për t’u shërbyerSource link

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,679FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles