Përbërësit

½ gota të çajit vaj vegjetal

300 gr mish

2 hudhra

4 lugë salcë domatës

3 domate

1 lugë të çajit kripë

1 lugë të çajit biber të zi

1 makaronë

80 gr djathë

100 gr kaçkavall

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Makaronat i vendosim në një tenxhere për zierje rreth 8-10 minuta.

Duke u zier makaronat ia shtoni nga pak djathë, në kallëpët e enën i vendosni makaronat duke i rëndisur përpjet dhe mos i lënë hapësirë.

Në një tigan e vendosni pak vaj vegjetal dhe e fërgoni mishin, pastaj ia shtoni hudhrën, salcën e domatës dhe domatet në temperaturë mesatare.

Pasi fërgimit të mjatueshëm të mishit, e vendosni atë përmbi makarona, me shpatull në të gjithë sipërfaqën e vendosni glazurën e mishit.

Së fundmi ia shtoni kaçkavallin dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 190 gradë celsius për 15 minuta.
Isıtılmış tavada sıvı yağ ile kıymayı kavurun.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak