Cilat janë disa nga kazinotë më të mira në Las Vegas?

spot_img

Las Vegas është një pikë e nxehtë e argëtimit të lojërave të fatit dhe destinacioni i famshëm për këdo që është i interesuar në lojërat e kazinosë. Ka dhjetëra vende për t’u vizituar në mbarë qytetin dhe disa prej tyre dallohen nga turma me këto që janë disa nga kazinotë më të mira në Las Vegas.

Ato ofrojnë më të mirën e të dy botëve, me akomodim të klasit të lartë që nuk është shumë i shtrenjtë, lojëra të shkëlqyera kazino dhe koncerte dhe shfaqje të paharrueshme.

Salla e VIP Platinum Cosmopolitan

E vendosur në Las Vegas Blvd., kjo kazino e mrekullueshme është një vend i mrekullueshëm për të qenë nëse ju pëlqejnë lojërat e pokerit me aksione të larta dhe madje mund të luaj online kazino celulare lojëra në sallë pritjeje nëse preferoni. Ruletë, blackjack, baccarat dhe lojëra të tjera me letra janë paraqitur gjithashtu, për ata që preferojnë të konkurrojnë kundër tregtarëve në një lojë sociale. Herët a vonë, edhe lojtarët më të etur do të duan të bëjnë një pushim nga lojërat e fatit dhe kjo është kur hyn argëtimi cilësor. Kur qëndroni dhe luani në “Cosmopolitan Platinum VIP Lounge”, ju mund të zgjidhni midis komedianëve të famshëm standup dhe koncerteve magjepsëse. Kazinoja gjithashtu ka një sallë pritjeje të shkëlqyer dhe disa restorante të shkëlqyera.

Dhoma e Pokerit Encore

Emri i kësaj kazinoje, e vendosur gjithashtu në Strip, është i vetëshpjegueshëm dhe është një vend ku adhuruesit e pokerit do të ndihen si në shtëpi. Ka shumë tavolina të hapura gjatë gjithë kohës, kështu që pavarësisht nga financimi dhe pritshmëritë, lojtarët do të gjejnë një vend të shkëlqyer për të luajtur kumar. Natyrisht, lojtarët e highrollers dhe ata që nuk e kanë problem të bastojnë shuma më të mëdha për një lojë konkurruese do të përfitojnë sa më shumë nga përvoja e Encore Poker Room. Kazino ka gjithashtu më shumë se disa bare dhe restorante të shkëlqyera që do të përmbushin pritshmëritë edhe të darkuesve më kërkues.

Resort & Kazino Veneciane

Një vend ikonik në Las Vegas, Resorti dhe Kazino Veneciane ka një hotel të mahnitshëm të cilin njerëzit do ta njohin menjëherë. Udhëtarët që duan lojërat e fatit, por gjithashtu duan të shijojnë një pushim të paharrueshëm në Las Vegas, kanë shumë arsye për të zgjedhur këtë hotel. Eksplorimi i rrethinës është po aq emocionues sa të ulesh në një tavolinë pokeri ose të luash ruletë dhe lojëra elektronike. Dizajni i jashtëzakonshëm, me kanalin që vjen brenda hotelit, garantohet të krijojë një përshtypje të parë të fuqishme. Ka më shumë se sa duket për këtë kazino dhe ata që qëndrojnë disa ditë do të vlerësojnë gjithashtu mundësitë e argëtimit.

Hotel & Kazino Bellagio

Duke folur për monumentet e Las Vegasit, Bellagio Hotel & Casino është ndoshta më i njohuri në mbarë botën. Edhe ata që zgjedhin të qëndrojnë diku tjetër dhe të luajnë kumar në kazino të ndryshme, të paktën do të vizitojnë ambientet e saj dhe do të bëjnë disa foto. Ka arsye të mira për të hyrë në brendësi për të eksploruar bukurinë e plotë të hotelit magjepsës të ndërtuar në vitin 1998. Dikur hoteli më i shtrenjtë në botë, ai është edhe sot një ambient luksoz për klientët e mprehtë. Kazinoja është shtëpia e qindra lojërave elektronike dhe lojërave me letra, kështu që pavarësisht nga loja e zgjedhur, lojtarët nuk kanë gjasa të mërziten gjatë qëndrimit të tyre.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles