Chipotle gazpacho

Chipotle gazpacho

Gjallëroni drekën tuaj me këtë supë të lehtë dhe pa gatim me gazpaço. Nuk është vetëm e shijshme, por edhe e shëndetshme, jep tre nga 5-të tuaja në ditë dhe e mbushur me vitaminë C

Përbërësit

 • 1 kg domate të pjekura të prera përafërsisht
 • 1 piper i madh i kuq të pastruara dhe të prera përafërsisht
 • ½ kastravec i prerë në feta
 • 4 qepe pranvere të prera imët
 • 1 thelpi i vogël hudhër i grirë
 • 40 gr bajame të zbardhura të prera përafërsisht
 • 3 gëlqere lëngje
 • 2 lugë gjelle vaj ulliri
 • 2 lugë paste çipotle
 • 1 avokado e madhe, e pjekur në kubikë
 • 1 djegës i vogël i kuq të pastruara dhe të grira hollë
 • ½ tufë e vogël koriandër të grira imët

Metoda

 • HAPI 1

  Hidhni domatet, specin, kastravecin, dy qepët e freskëta, hudhrën, gjysmën e bajameve, gjysmën e lëngut të limonit dhe të gjithë vajin e ullirit dhe pastën e çipotitës. blender. Fërkoni derisa të jetë pothuajse e qetë. Hidheni në një enë dhe ftohuni për të paktën 2 orë.

 • HAPI 2

  Kur të jeni gati për t’u ngrënë, hidhni qepën e mbetur, avokadon, specin djegës dhe koriandër me lëngun e mbetur të limonit. Hidheni supën në katër tasa dhe sipër me salsa me avokado dhe bajame të rezervuara.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles