Çfarë mund të na mësojë vdekja e Naomi Judd për depresionin dhe vetëvrasjen

spot_img

Ylli fitues i Grammy-t, Naomi Judd, i cili ishte pjesë e dyshes nënë-bijë, The Judds, vdiq nga vetëvrasje në moshën 76-vjeçare, sipas raporton.

Vajzat e saj, Ashley dhe Wynonna, lëshuan një deklaratë për Associated Press të shtunën, më 30 prill. “Sot ne motrat përjetuam një tragjedi”, thuhej në deklaratë. “Ne humbëm nënën tonë të bukur nga sëmundja e sëmundjes mendore. Jemi shpartalluar. Ne po kalojmë në pikëllimin e thellë dhe e dimë se ashtu siç e donim, ajo u dashurua nga publiku i saj. Jemi në një territor të panjohur.”

Përfaqësuesi i Naomit, Adkins Publicity, gjithashtu lëshoi ​​një deklaratë në emër të familjes së Naomit për Sot. “Burri i saj, Larry Strickland, prej 32 vitesh, nuk do të bëjë deklarata të tjera”, thuhet në deklaratë. “Familja e Naomi Judd kërkon privatësi gjatë kësaj kohe zemërthyese. Asnjë informacion shtesë nuk do të publikohet në këtë moment.”

Në të dyja intervistat dhe në kujtimet e saj të vitit 2016, Lumi i kohës: Zbritja ime në depresion dhe si dola me shpresëNaomi Judd kishte diskutuar hapur luftën e saj të vazhdueshme me të depresioni — një gjendje e shëndetit mendor që nuk është e pazakontë në mesin e të moshuarve. Në fakt, gati 15 për qind e të rriturve amerikanë të moshës 65 vjeç e lart janë diagnostikuar me depresion nga një mjek ose një profesionist tjetër shëndetësor, sipas Renditja e Shëndetit të Amerikës nga Fondacioni Shëndetësor i Bashkuar.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles