Çfarë e bën Skycity Auckland një vend të shkëlqyeshëm për të kaluar kohën tuaj?

spot_img

Çfarë e bën Skycity Auckland një vend të shkëlqyeshëm për të shpenzuar Koha?

E hapur shtatë ditë në javë, Skycity Auckland është një qendër argëtimi në Zelandën e Re.

Është një qendër kryesore për disa ngjarje të vendosura në Distrikti qendror i biznesit të Auckland. Skycity Auckland zë shumë nivele të Sky Tower, e cila është kulla më e lartë e vëzhgimit dhe telekomunikacionit në Auckland. Për më tepër, Skycity Auckland ofron shërbime dhe aktivitete të ndryshme nga të cilat vizitorët mund të zgjedhin për të përkëdhelur dhe argëtuar veten. Skycity është atraksioni i vetëm i vendosur në qytet me një kazino që funksionon. Është ideale për ju nëse jeni duke kërkuar për një portë luksoze rreth Auckland.

Gjithashtu, Skycity ka disa shërbime dhe lehtësira të ndryshme që mund t’i shijoni kur vendosni të vizitoni këtë qytet të jashtëzakonshëm. Ka një mjedis luksoz që përbëhet nga teatër të jashtëzakonshëm, disa bare dhe restorante, një zonë aktive kazino/game, një qendër konventash dhe disa hotele luksoze ku mund të qëndroni nëse keni plane të kaloni disa ditë në qytet. Prandaj, Skycity Auckland është një vend i përsosur për kënaqësi dhe argëtim, duke e bërë atë një vend të mrekullueshëm për të kaluar kohën tuaj në Auckland, Zelanda e Re.

3 Aktivitete të shkëlqyera për të bërë ndërsa jeni në Auckland Skycity

Luajtja e kazinosë Skycity: Luajtja e lojërave është një nga aktivitetet kryesore në të Kazino Skycity Zelanda e Re. Kazinoja popullore Skycity ofron emocione dhe argëtim për të gjithë vizitorët gjatë gjithë kohës. Kur vizitoni Skycity Auckland, sigurohuni që të provoni në makineritë e lojërave që gjenden në SkyCity Auckland; ose ndonjë nga shumë lojërat e tavolinës që ofrohen, duke përfshirë disa nga më të zakonshmet në mesin e lojtarëve të lojërave të kazinosë si Ruleta, Pokeri dhe Blackjack. Skycity Auckland ka disa rregulla dhe rregullore që çdo vizitor duhet t’u përmbahet.

Së pari, për t’u lejuar të hyni në kazinonë Skycity Auckland, duhet të jeni mbi 20 vjeç. Politika e kazinosë gjithashtu kërkon që ju të keni një standard veshjeje të rregullt. Në këtë shënim, syzet e diellit, veshjet e pista/të grisura dhe xhandalet nuk lejohen në këtë vend. Ekziston gjithashtu një orar i rregullt i ngjarjeve që mbahen çdo ditë në kompleksin argëtues Skycity Auckland gjatë gjithë vitit. Ngjarjet shpërndahen në vende të ndryshme brenda dhe përreth kompleksit kryesor argëtues dhe mund të përfshijnë shfaqje të drejtpërdrejta të kazinosë.

Kazinoja SkyCity Auckland është e pajisur me një ekip profesionistësh të cilët janë gjithmonë të gatshëm të ofrojnë një dorë ndihme nëse përballeni me ndonjë sfidë ndërsa luani ndonjë lojë në kazinonë SkyCity të Zelandës së Re. Prandaj, nëse ngecni në çdo moment kur luani një lojë kazino në Skycity Auckland, nuk duhet të shqetësoheni. Disa njerëz miqësorë në kazinonë SkyCity janë më se të gatshëm t’ju ndihmojnë sa herë që ngecni.

Përjetimi i hotelit Skycity: Një hotel luksoz pikërisht në qendër të kompleksit argëtues SkyCity, si mysafir i hotelit SkyCity, ju do të shijoni një mëngjes në shuplakë në Andy’s Burgers dhe bar gjatë ditëve të javës. Gjatë fundjavave (të shtunën dhe të dielën), do të keni mundësinë të shijoni bufenë e Fortuna. Ka gjithashtu disa kafene dhe restorante të mrekullueshme brenda kompleksit argëtues SkyCity Auckland që janë ideale për çdo preferencë apo rast. Hotelet SkyCity ofrojnë një shërbim të plotë portier, shërbime lavanderie dhe dhomë kardio, ndër të tjera. Për më tepër, në SkyCity, ju do të kaloni një mbrëmje fantastike duke shijuar vaktin tuaj duke lagur gojën në Orbit 3600 restorant ngrënie në nivelin 52 të kullës së afërt Sky përpara se të niseni për një natë fantastike në bar Rouge, bar Aces ose sallë pritjeje Sammy për të përjetuar një atmosferë më të relaksuar.

Sky Tower Lighting: Ky është një tjetër aktivitet shumë i zakonshëm në SkyCity Auckland dhe tërheq shumë njerëz çdo vit. Dritat e jashtme në kullën Sky u kaluan në LED në fund të vitit 2019, duke mbështetur angazhimin e qytetit për ndryshimin e klimës për të reduktuar emetimin e përgjithshëm të karbonit nga ndriçimi i kullës Sky me afërsisht 10%. Pas përmirësimit të dritave, numri i përgjithshëm i dritave të jashtme në kullën Sky është rritur për të ndriçuar me të vërtetë horizontin e Auckland. SkyCity ndez vazhdimisht kullën për iniciativat e komunitetit që i mbështet financiarisht, duke shënuar festat kombëtare, momente të veçanta historike ose ngjarje të tjera.

Ngjyrat e zakonshme përfshijnë:

  • Bazë jeshile dhe maja e verdhë për Ditën e Daffodil
  • Portokalli në fund – gjatë festimeve të Matariki
  • Rainbow – për ngjarje të rëndësishme të komunitetit Rainbow të vendit
  • Pink – Java e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit në NZ dhe dita ndërkombëtare e nënës
  • E kuqe dhe jeshile – ky ndriçim ndodh në ditën e Krishtlindjes
  • E gjelbër – dita e Shën Patrikut
  • Top i kuq – kuroni fëmijët Dita e hundës së kuqe
  • Dritat e kullës Sky fiken gjatë orës së Tokës.

Aktivitete shtesë argëtuese për të bërë në SkyCity

Kërcimi qiellor: Kërcimi qiellor që ndodh në SkyCity Auckland është kërcimi më i lartë në Zelandën e Re. Duke qëndruar në rreth 192 metra mbi qytetin e Auckland, kërcimi nga kjo lartësi është disi befasues për disa arsye. Një kërcim qiellor mund të përshkruhet si një kërcim bazë nga një tel. Është fjalë për fjalë njësoj si të jesh një superhero apo stantman filmi. Ju do të bini shumë shpejt me një shpejtësi prej rreth 85 km / orë për rreth 11 sekonda përpara se të uleni pa probleme në bazën e kullës Sky. Kjo përvojë është e vështirë për mendjen tuaj, por shumë e lehtë për trupin tuaj. Bëjeni sky jump një aktivitet absolut të domosdoshëm sa herë që vizitoni SkyCity Auckland.

Skywalk: Një tjetër aktivitet shtesë që mund të bëni ndërsa jeni në Skycity Auckland është skywalk. Ky aktivitet ka të bëjë me shëtitjen rreth unazës së jashtme të ndërtesës më të lartë në Zelandën e Re dhe strukturës më të famshme në Auckland (kulla Sky). Qëndrimi në 192 metra mbi qytet, të marrësh një pamje 360 ​​gradë është një ngjarje absolute që merr frymë. Ky aktivitet sigurisht që nuk është i destinuar për individët me zemër të dobësuar pasi nuk ka parmakë. Jini të sigurt se gjatë kryerjes së këtij aktiviteti, do të jeni të sigurt. Kjo për shkak se udhëzuesi juaj ju jep vëzhgimin e duhur dhe në të njëjtën kohë nënvizon të gjitha pjesët më të mira të këtij qyteti fantastik si p.sh. park hyatt dhe zona e gjirit. Provoni sfida opsionale, si p.sh. të përkuleni në buzë, nëse jeni mjaft të guximshëm.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles