Byrek me thjerrëza

spot_img

Përbërësit

  • 2 gota thjerrëza të ziera
  • ¼ gota ullinjë
  • Kripë
  • Biber i zi
  • Petë milfoj

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Furrën ndezeni në temperaturë 180 gradë celsius, thjerrëzat i fërgoni.

İ vendosni në një pjatë, së bashku me kripë, biberin e zi, ulinjtë dhe i përzieni.

Glazurën e përfituar e vendosni nëpër petë të milfojit, byrekat me milfoj i fërgoni rreth 10-15 minuta.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles