Përbërësit

10 domate

1 lugë të gjellës salcë

4 lugë të gjellës vaj vegjetal

2 hudhra

1,5 litra ujë

2 lugë të çajit kripë

1 lugë të çajit biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Furrën ndezeni në temperaturë 190 gradë celsius dhe domatet vendosni në një tepsi dhe për 15 minuta i pjekëni.

Domatet i merrni nga furra dhe i qërroni, në një tenxhere të thellë e derdhni vajin vegjetal dhe hudhrën e fërgoni pak, pastaj ia shtoni domatet.

Ia shtoni ujin, salcën dhe domatet i shtypëni, supën e lëni të vlojë.

Pas vluarjës ia shtoni erëzat dhe rreth 5 minuta e përzieni në temperaturë mesatare..

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak