Byrek me mish

spot_img

Përbërësit

 • 1 kg mish i grirë
 • Pak vaj
 • 4 qepë
 • 4 kërcje presh
 • 3 lugë sheqer ngjyrë kafe
 • Kripë
 • Piper
 • 1 lugë gjelle trumzë
 • 1 lugë gjelle borzilok
 • 1 pako peta të gatshme
 • 2 lugë mustardë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Mishi i copëtuar imët skuqet së bashku me qepët dhe preshin.

Para së të largohet nga zjarri, shtohet sheqer ngjyrë kafe, kripë, piper dhe në fund mëlmesa.

Përzierja hidhet në një enë qeramike, brumi i ngrirë shtrihet në madhësinë e sipërfaqës së enës qeramike dhe spërkatet me miell.

Pastaj në njërën anë brumi lyhet me mustardë dhe me atë anë mbulohet mishi në tenxhere.

Në disa vende brumi duhet shpuar me pirun dhe duhet lyer me të verdhën e vezës.

Pitja piqet në furrë në temperaturë 200 gradë celsius për 20 minuta derisa të skuqet.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles