Pёrbёrёsit

  • 4 biftek
  • 1 paketim patate të ngrira
  • 2 lugë vaj gruri
  • 4 rriska të holla kackavall
  • 1 lugë sheqer
  • 5-6 lugë salcë për pjekje
  • 4 gjysma dardhash të konservuara
  • 60 gr komposto boronicash të kuqe
  • Kripë
  • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Furra nxehet në temperaturë 220 gradë celsius, patatet e ngrira piqen në furrë, sipas udhëzimeve.

Ndërkohës biftekët lahen dhe kullohen mirë, pastaj ngjyhen me kripë dhe me biber të zi, në tigan nxehet vaji dhe në të fërgohen biftekët, në të dy anët, 3-4 minuta.

Në fund të fërgimit, biftekët hiqen nga tigani, në cdo biftek vendoset nga një rriskë kackavalli dhe biftekët lihen në vend të ngrohtë.

Në tigan shkrihet sheqeri, pastaj tigani hiqet nga zjarri, derdhet në të 250 mililitra ujë, të gjitha bashkë lihen të vlojnë.

Pastaj përzihet aty edhe salca për pjekje mishi dhe lihet të vlojë afërsisht 1 minutë, gjysmat e dardhave të konservuara nxehen në një tenxhere me pak lëngu, pastaj hiqen nga aty dhe kullohen mirë.

Vendosen në pjatë dhe u derdhen përmbi komposto boronicash të kuqe, nxirren nga furra patat, nëse rriskat e kackavallit nuk janë shkrirë mbi biftekë, atëhër biftekët futen shpejt e shpejt në furrën ende të nxehtë.

Salcës edhe njëherë i hedhen erëza sipas shijës dhe fillon vendosja në mënyrë decorative e të gjithë përbërësve nëpër pjata, ushqimi i gatshëm shërbehet në 4 pjata.

Ju befte mıre!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtepiak.