Buding frutash ( Receta gatimi nga Lulzime Gjyzeli )

spot_img

Buding frutash ( Receta gatimi nga Lulzime Gjyzeli )

Përbërësit

3 pjeshkë të pjekura mirë

2 banane

200 gr manaferra

lëng limoni

fara kiash

Përgatitja

1

Pjeshkëve u hiqet lëkura, priten në copa dhe vendosen në frulator, mixer. Shtohet lëng limoni dhe treten gjersa të bëhet krem, i shtojmë farat e kias dhe e përziejmë.

2

Vendosen në kupa dhe I lemë në frigorifer për 2 orë (gjatë kësaj kohe kremi trashet pasi farat kanë vetinë që të thithin lëngun dhe kështu kremi do rezultojë I trashë si buding).

3

Pas 2 orësh tresim edhe bananet me manaferrat dhe I vendosim sërisht në frigorifer gjer në momentin e shërbimit. Frutat para se ti tresim duhet të jenë të ftohta nga frigoriferi.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles