Biskota ( Receta gatimi nga Edvina Gjeci )

Biskota ( Receta gatimi nga Edvina Gjeci )

Përbërësit

300 gr miell

150 gr gjalp

150 gr sheqer

2 lugë kafje maja për embëlsira

një majë luge me kripë

çokollatë

kokrra sheqeri me ngjyrë

Përgatitja

1

Zemë brumin me të gjitha përbërësit, i japim formën që na pëlqen më shumë dhe i pjekim në furrë me 180 gradë. I lemë të ftohen, i lyejm me çokollatë të shkrirë dhe i hedhim kokrrizat e sheqerit. Biskotat janë gati

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,702FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles