Ajo blanco

Ajo blanco

Supa e lehtë, e ftohtë me bajame e Miriam-it është një fillestar freskues dhe ka vetëm 4 përbërës për një shije autentike spanjolle

Përbërësit

  • 200 gr bajame të zbardhura
  • 50 ml vaj ulliri ekstra i virgjer
  • 1 thelb i hudhrës (nëse ju pëlqen hudhra, provoni me 1 1/2 thelpinj, por fëmijët mund ta kenë shumë të fortë)
  • 1 ½ lugë gjelle uthull verë e kuqe

Metoda

  • HAPI 1

    Përziejini përbërësit me 350 ml ujë dhe 1 lugë kripë.

  • HAPI 2

    Lëreni supën të ftohet në frigorifer për rreth 1 orë dhe më pas shërbejeni me pak vaj dhe pak piper të zi.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,587FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles