9 Strategji për lehtësimin e dhimbjeve të artritit nga ata që e dinë

mark ruker
Masazhet ndihmojnë Mark Rucker të përballojë dhimbjen e RA.

Pavarësisht nëse është e mprehtë, e shurdhër ose e dhembshme në natyrë, dhimbja është një nga simptomat kryesore të artritit.

Një dhimbje e tillë mund të jetë e rëndë dhe dobësuese, duke ndërhyrë në punën, marrëdhëniet dhe jetën tuaj shoqërore.

Pesë personat e mëposhtëm jetojnë me lloje të ndryshme të artritit çdo ditë, duke përfshirë reumatoid, psoriatik dhe osteoartriti. Pasi kanë provuar një sërë opsionesh pa lehtësim, ata më në fund kanë gjetur mënyra për të kontrolluar dhimbjen. Një nga strategjitë e tyre të testuara me kohë mund të funksionojë edhe për ju.

Aromaterapia

Summer Scirocco, 28nga Vidalia, Luiziana, u diagnostikua me artriti psoriatik në vitin 2013. Dhimbja e Scirocco-s shpesh arrinte 8 ose 9 nga 10, thotë ajo. Pastaj ajo gjeti aromaterapinë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,587FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles