6 ushqimet më të mira të përpunuara për diabetin

“Këto janë një nga produktet më të gjithanshme të kuzhinës që ua rekomandoj klientëve të mi që jetojnë me diabet,” thotë Lori Zanini, RD, CDE, autore e Hani atë që ju pëlqen Libër gatimi për diabetini cili është i vendosur në Manhattan Beach, Kaliforni.

Kërkoni versionin pa kripë, pasi versionet e rregullta mund të përmbajnë një sasi të mjaftueshme natriumi – diçka që dëshironi të kufizoni kur keni diabet, në mënyrë që të ndihmoni në uljen e presionit të gjakut dhe rrezikun për sulm në zemër dhe goditje në tru, sipas te Shoqata Amerikane e Diabetit. Thjesht shpëlajeni dhe kullojeni, dhe jeni gati!

“Jo vetëm që fasulet garbanzo të konservuara (një emër tjetër për qiqrat) janë një burim i shkëlqyer i fibrave, të cilat ndihmojnë në përmirësimin e niveleve të glukozës dhe lipideve në gjak, por ato gjithashtu ofrojnë magnez”, thotë Zanini. “Magnezi është një mineral thelbësor që shpesh është shumë i ulët tek njerëzit me diabet.” Minerali mund të ndihmojë njerëzit me diabet të kontrollojnë më mirë nivelet e sheqerit në gjak, dhe a rishikimi i publikuar në shtator 2011 në revistë Kujdesi për diabetin zbuloi se marrja e mjaftueshme e magnezit mund të ndihmojë në uljen e rrezikut të zhvillimit të diabetit të tipit 2 në radhë të parë.

Shtoni qiqrat në një sallatë jeshile ose jepini një rosto për një meze të lehtë: Spërkatini me vaj ulliri dhe spërkatini me trumzë të thatë dhe piper të zi, më pas gatuajeni për 20 deri në 30 minuta në 375 gradë Fahrenheit, sugjeron Zanini.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,592FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles