5 sekrete për takime kur keni çrregullim bipolar

Për njerëzit me çrregullim bipolar, pilotimi i ujërave të paparashikueshme të takimeve mund të nënkuptojë shumë më tepër ankth se normalja. Këtu, pesë të rritur me çrregullim bipolar flasin për përvojat e tyre të takimit dhe se si ata lundrojnë në skenën e takimit dhe pyetjen vendimtare se kur duhet të zbulojnë problemet e tyre të shëndetit mendor. Melanie Greenberg, PhDnjë psikolog klinik në Mill Valley, Kaliforni, dhe autor i Vetë-shprehje e ndërgjegjshme rubrika mbi Psikologjia Sot, gjithashtu peshon.

Datat e para: Menaxhoni pritshmëritë tuaja dhe bëni një plan largimi

“Unë thjesht do t’i kujtoja vetes që ta qetësoja – është thjesht një takim,” thotë shkrimtarja e pavarur Laura Dattaro, 28 vjeçe, nga New York City. Dattaro u diagnostikua me çrregullimi bipolar II menjëherë pas ditëlindjes së saj të 23-të. “Mund të jetë e lehtë të tërhiqesh, veçanërisht nëse disponimi yt është në rritje.” Ai eksitim dhe ndjenjë e mirë mund ta bëjnë personin e ri të duket si shpirti binjak ose miku i ri më i mirë, thotë ajo, dhe kur kjo nuk del jashtë, është një fatkeqësi e madhe.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,586FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles