5 libra që do të zgjasin jetën tuaj të dashurisë

Ne nuk kemi asgjë kundër romaneve romantike, por kur bëhet fjalë për të rritur jetën tuaj të dashurisë, ndonjëherë ia vlen të shikoni shkencën. Terapistët e seksit shpesh u rekomandojnë klientëve të tyre libra të mbështetur nga kërkime për t’i ndihmuar ata të rivendosin zhurmën në marrëdhënien e tyre.

Ne kërkuam tre ekspertë të zbulojnë se cilat libra sugjerojnë më shpesh. Nëse jeni duke kërkuar të përmirësoni jetën tuaj seksuale ose dëshironi të kuptoni se çfarë e bën partnerin tuaj të shënojë, lexoni më tej për të zbuluar pesë zgjedhjet e tij kryesore.

Nga Emily Nagoski, PhD

“Ky është një libër shumë fuqizues dhe i arritshëm që i ndihmon gratë të ndihen normale për seksualitetin e tyre, ndërsa në të njëjtën kohë ofron këshilla të forta se si të rrisin kënaqësinë e tyre,” thotë. Aline Zoldbrod, PhDa terapist seksual dhe psikolog në Lexington, Massachusetts. I mbushur me kërkime të përditësuara dhe shkencë të trurit, libri shpjegon se si seksualiteti i një gruaje është i ndryshëm nga ai i një burri dhe çfarë mund të bëjnë gratë për të fuqizuar veten në dhomën e gjumit.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,585FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles