13 receta të shijshme të rosave

spot_img

Pjekja e një rosë të tërë është mënyra e përsosur për të siguruar që të gjithë të marrin një pickim nga lëkura krokante dhe e këndshme. Në këtë recetë, rosa piqet ngadalë për të bërë yndyrën dhe për ta mbajtur mishin të lagësht. Në fund të gatimit, shtohet një lustër limoni dhe mjalti për të ndriçuar aromën dhe për t’i dhënë lëkurës një ngjyrë të thellë dhe të ndezur.

Rosa shoqërohet bukur me dardha dhe fiq, të cilët kanë një shije të koncentruar pasi të jenë pjekur. Duke qenë se tashmë ka patate dhe qepe në tigan, gjithçka që ju nevojitet është një sallatë e thjeshtë jeshile për të përfunduar këtë recetë.

Receta: Rosë e pjekur krokante

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles