15 receta për Burger që do t’ju mbytni

spot_img

Për të gjithë veganët atje – ne nuk kemi harruar për ju, dhe falë kësaj recete burger falafel, edhe ju mund të merrni pjesë në argëtimin e burgerëve, pa mish të nevojshëm. Siç sugjeron emri, kjo recetë jep një hamburger falafel krokant nga jashtë, të butë nga brenda, i përbërë kryesisht nga qiqra, por gjithashtu përmban ushqime të mira si qepë, hudhër, majdanoz, koriandër, qimnon, madje edhe disa tërshërë. për masë shtesë.

Asnjë burger vegan nuk do të ishte i plotë pa një salcë të shijshme, dhe çfarë opsioni më të mirë për çiftëzimin e falafelit mund të ketë sesa tahini? Në të vërtetë, kjo recetë burgeri kërkon gjithashtu një salcë tahini limoni për të zbukuruar petën e falafelit, së bashku me feta të thjeshta domate dhe marule. Sigurisht, nëse doni të shtoni edhe më shumë perime në burgerin tuaj vegan, si qepë, turshi apo edhe avokado, grumbullojini ato aq lart sa të dëshironi.

Receta: Burger Vegan Falafel

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles