12 recetat më të mira të petës Ramen

spot_img

Normalisht, kur mendojmë për vaktet e kavanozëve, ne mendojmë për sallatat. Kjo është arsyeja pse ne e duam absolutisht këtë pjatë, sepse sigurisht që nuk është një sallatë, por një filxhan i shijshëm ramen i bërë nga përbërës të freskët dhe gati për t’u shijuar kur të jeni. Është gjithashtu e lehtë për t’u përgatitur.

Gjëja e parë që do të bëni është një salcë e bërë nga miso, paste djegës, hoisin, ujë dhe salcë soje, e ngrohur në një tigan dhe e gatuar vetëm për një periudhë të shkurtër kohe. Ju do ta shpërndani këtë mes kavanozëve tuaj përpara se të mbushni çdo kavanoz me perime sipas dëshirës tuaj. Ne rekomandojmë lakër të kuqe, karrota, piper të kuq dhe edamame me lëvozhgë. Përpara se të mbyllni kavanozin, shtoni ramen tuaj të papjekur sipër, pasuar nga qepët. Kur përgatitni vaktin tuaj, derdhni ujë të valë sipër dhe lëreni të qëndrojë për pesë minuta ose derisa të jeni të kënaqur me butësinë. Në atë moment, përzieni gjithçka së bashku për të integruar plotësisht salcën në fund të kavanozit.

Receta: Kavanoza Ramen të përshtatshme për përgatitjen e vaktit

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles