11 receta të thjeshta me tavë për mëngjes për mëngjese pa probleme

spot_img

Tenxherja e ngadaltë është e mirë për shumë gjëra, dhe nëse “përgatitja e një tavë mëngjesi” nuk ishte në listën tuaj, mirë, vazhdoni dhe vendoseni atje. Në të vërtetë, pajisja e kuzhinës mund t’i bëjë të gjitha, duke dëshmuar se nuk keni nevojë as për një furrë në dukje thelbësore nëse dëshironi të bëni një tavë mëngjesi. Do t’ju duhet një kohë e konsiderueshme, megjithatë, siç e kërkojnë shumica e recetave të gatimit të ngadaltë, megjithëse koha është disi e kundërt nga receta juaj tipike; në vend që ta merrni këtë tavë në mëngjes për ta shërbyer për darkë, mund ta përdorni në mbrëmje dhe ta lini të gatuhet gjatë natës në mënyrë që mëngjesi të jetë gati kur të jeni.

Një përfitim tjetër i madh i kësaj recete është se nuk mund të jetë më e lehtë të montoni tavën – thjesht përzieni së bashku vezët, qumështin dhe erëzat, hidhni hash në tenxhere të ngadaltë, më pas filloni të vendosni qepë të prerë në kubikë, sallam, djathë, dhe në fund përzierjen e vezëve. Nëse planifikoni të bëni një gjumë të fortë tetë orë atë natë, vazhdoni dhe vendosni pajisjen tuaj në temperaturë të ulët dhe lëreni tavën të gatuhet ndërsa pushoni mirë gjatë natës. Nëse keni nevojë që tava të jetë gati për t’u përgatitur pak më shpejt, mund ta gatuani në temperaturë të lartë për gjashtë orë.

Receta: Tavë mëngjesi me tenxhere të ngadaltë

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles