11 receta të shijshme makaronash me karkaleca

spot_img

Scampi klasik i karkalecave është një nga pjatat tona të preferuara për një arsye. Pavarësisht se kërkon vetëm disa përbërës, është plot shije. Plus, pamja e saj është jashtëzakonisht e zbukuruar, e cila është e përkryer për kur doni t’i bëni përshtypje shokëve tuaj të darkës. Salca e verës së bardhë është hudhër, me gjalpë dhe ka një nxehtësi delikate, falë shtimit të thekoneve të piperit të kuq. Ndërkohë, majdanozi dhe lëngu i limonit i shtojnë pjatës aciditet, shkëlqim dhe freski. Shërbejeni me një sallatë jeshile ose brusketë dhe shijojeni me një gotë verë të bardhë.

Receta: Scampi me karkaleca pikante

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles