10 këshilla për humbje peshe për gratë në të 30-at e tyre

Ndjeheni sikur peshorja ka ngecur që kur keni mbushur të tridhjetat? Nuk je vetem.

Është normale të përjetoni një rënie të lehtë të metabolizmit tuaj çdo vit gjatë moshës madhore, thotë Robert Ziltzer, MDnjë mjek i mjekësisë së obezitetit në Qendrën e Humbjes së Peshës Scottsdale në Arizona.

Përveç një metabolizmi të ngadaltë, gratë mund ta kenë të vështirë edhe të ushqehen shëndetshëm pasi mashtrojnë me përgjegjësitë në punë dhe në shtëpi. Plus, simptomat premenstruale, të cilat mund të përfshijnë peshën e luhatshme, priren të përkeqësohen për gratë në fund të të tridhjetave. sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë (NIH).

Por kjo nuk do të thotë që ju duhet të hiqni dorë nga përpjekjet tuaja për të humbur peshë. Përdorni këto këshilla për ta mbajtur peshoren të qëndrueshme gjatë të tridhjetave.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles