10 fakte thelbësore rreth abuzimit me alkoolin

Pavarësisht nëse pija juaj e zgjedhur është birra, vera ose pije e fortë si borboni, tekila ose xhin, ajo që nuk dini për alkoolin mund t’ju dëmtojë.

Sipas një Instituti Kombëtar për Abuzimin me Alkoolin dhe Alkoolizmin (NIAAA) Sondazhi, 56 për qind e të rriturve amerikanë mbi moshën 18 vjeçare raportuan se kishin pirë alkool në muajin e kaluar dhe 24 për qind pranuan se kishin pirë alkool.

Sigurisht, shumica e njerëzve që pinë nuk pinë shumë, nuk kanë probleme fizike që lidhen me abuzimin me alkoolin ose alkoolizmidhe nuk do të ketë kurrë një problem me alkoolin.

Por, përpara se të pini pijen tuaj të radhës, merrni parasysh këto fakte rreth alkoolit, abuzimi me alkoolindhe shëndetin tuaj:

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,587FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles