Përbërësit

 • vezë zjeni aq kokrra sa mendoni të servirni
 • proshutë
 • Spec të kuq
 • kripë
 • piper
 • vaj ulliri
 • pak magdanoz

Hapat

 1. Zjeni vezët, pastrojini nga lëkura dhe pritini përgjysmë.
 2. Të verdhën e të gjithave bashkojeni me proshutën e prerë në kubikë të vegjël, domaten dhe specin e prerë imët.
 3. Shtoni aty pak majonezë dhe erëzat.
 4. Përfundoni me pak vaj ulliri dhe përziejeni të gjithë masën mirë në mënyrë që kremi të jetë homogjen.
 5. Mbushni me të të verdhat e vezëve dhe shërbejini sipas fantazisë.