Vendet më të mira për të luajtur Blackjack në Kanada

spot_img

Kur mendoni për këtë, Kanadaja ka një bollëk vendesh të bukura për t’u vizituar. Ju mund të udhëtoni në Malësitë e Kepit Breton, Pylli i Ariut të Madh në pes ose të merrni pjesë në festivalin ndërkombëtar të filmit në Toronto.

Nëse ju pëlqejnë lojërat e kazinosë, aq më tepër blackjack, keni shumë vende për të luajtur lojën. Më poshtë janë disa nga më të mirat:

#1: Caesars Windsor Hotel & Casino

I vendosur në Ontario, Caesars Windsor Hotel & Casino është krijuar për argëtuesit që të kenë një përvojë të këndshme gjatë natës. Është e pajisur me sisteme argëtimi në formë anijeje, dhoma të shkëlqyera hoteli dhe pajisje të panumërta.

Kur bëhet fjalë për lojërat, Caesars hapet në orën 10 të mëngjesit dhe mbyllet në orën 2 të mëngjesit. Gjatë kësaj kohe, ju mund të shijoni varieteteve të ndryshme të blackjackduke përfshirë 25,000 dollarë për shkop polici të dorës.

Përveç Blackjack-ut, Caesars Windsor gjithashtu ofron baccarat, poker Pai Gow, ruletë dhe katrahurë. Sigurisht, kazinoja përmban lojëra elektronike – qindra prej tyre. Thënë kështu, kazino gjithashtu pret rregullisht koncerte live, shumë prej të cilave shfaqin grupe lokale.

#2: Kazino de Montreal

E hapur në vitin 1993, Casino de Montreal është një nga kazinotë më të bukura në Kanada. Duket madhështore nga jashtë dhe e mrekullueshme nga brenda. Katër katet e tij ofrojnë të gjitha të mirat e kazinosë që ju nevojiten, nga shfaqjet javore të koncerteve deri te qindra lojëra kazino.

Për të shpjeguar më shumë, Casino de Montreal ka 3000 slot machines dhe 120 lojëra tavoline, duke përfshirë blackjack. Për më tepër, ajo ka një seksion ekskluziv të njohur si “Zona”. Kjo zonë përmban 80 lojëra të luajtura me ndihmën e një hosti për të krijuar një ambient feste.

Ashtu si shumë kazino në Kanada, Casino de Montreal ofron një përvojë të shëndetshme hoteli. Ka ushqim të shërbyer nga katër restorante. Pastaj ka bare, shfaqje argëtuese dhe akomodim.

#3: Fallsview Casino Resort

Fallsview Casino Resort është një institucion që duhet vizituar për çdo tifoz blackjack në Kanada. Ajo ka pamje nga Horseshoe Falls, duke ofruar një pamje elegante të njërës prej tyre mrekullitë më të mëdha të botës.

Kazinoja është e armatosur me 3000 slot machines dhe 130 lojëra tavoline. Ndër lojërat e tavolinës përfshijnë blackjack, ruletë, craps, baccarat dhe Sic Bo. Lojërat vijnë në variacione të shumta, nga blackjack klasik në spanjisht 21.

Në stilin e zakonshëm, Kazino Fallsview ofron më shumë se lojëra elektronike dhe blackjack. Është një vend që mund ta vizitoni për të kaluar një natë në dhomat e tij luksoze të hotelit, për të paguar një seancë spa, për të blerë në dyqanet e tij, për të ngrënë, për të pirë verë ose për të marrë pjesë në një koncert.

#4: Kazino Niagara

Me një sipërfaqe prej 95,000 metrash katrorë, Casino Niagara është një nga kazinotë më të mëdha në Kanada. Çuditërisht, nuk është aq i mbushur me lojëra sa disa nga konkurrentët e tij. Ka 40 lojëra tavoline dhe 1300 lojëra elektronike.

Blackjack është një nga 40 lojërat e tavolinës të ofruara në Casino Niagara. Ai vjen në dy lloje kryesore: blackjack klasik dhe spanjisht 21. Institucioni gjithashtu përmban poker, jackpots progresiv dhe një libër sportiv.

Fatkeqësisht, Casino Niagara shpesh errësohet nga fqinji i saj i ri: Fallsview Casino Resort. Fallsview është më e bukur, më e bukur dhe ofron një pamje shembullore të ujëvarës Horseshoe.

Thënë kështu, Casino Niagara ia vlen të kontrollohet. Është i disponueshëm 24/7, duke e bërë atë ideal për njerëzit që duan të luajnë kumar brenda natës. Ajo gjithashtu përmban speciale të muzikës rock çdo të mërkurë. Ka shumë akomodim, Spa, WiFi falas dhe palestër.

#5: River Cree Resort dhe Kazino

Kur jeni në Edmonton, River Cree Resort është kazinoja më e mirë për t’u vizituar për të gjitha nevojat tuaja për blackjack dhe akomodim. Ajo funksionon 24/7 dhe pjesa më e mirë është se është miqësore me familjen. Kjo do të thotë që ju mund të regjistroheni me familjen tuaj dhe të paguani për shërbimet e kujdestarisë së fëmijëve.

Dhomat në River Cree Resort janë të bukura dhe të përballueshme. Ata kanë qasje në shërbimin në dhomë, restorante, një qendër fitnesi, një pishinë të brendshme, një bar, WiFi falas dhe një kafene. Për më tepër, kazinoja mban ngjarje muzikore çdo javë.

Cilat lojëra mund të luani në River Cree? Ka 1350 lojëra elektronike, nga klasike në lojëra elektronike. Më pas janë 40 lojëra përrallash, të cilat përfshijnë blackjack, poker dhe baccarat. River Cree e ndan dyshemenë e tij të lojërave në dy seksione: një zonë pa duhan dhe një zonë miqësore me duhanin. Vizitoni në çdo kohë nga ora 9.30 e mëngjesit deri në orën tre të natës.

#6: Kazino River Rock

Nisur në 2004, River Rock është kazinoja më e madhe në British Columbia. Ajo zë tokën e zënë më parë nga tregu Bridgeport. Është krenare që ofron një koleksion të madh prej 1100 lojërash kazino, nga lojëra elektronike dhe jackpot deri te video poker dhe blackjack.

Seksioni i tavolinave të kazinosë përmban 140 lojëra, duke përfshirë baccarat dhe ruletë. Nëse jeni klient i rregullt, mund të kualifikoheni lehtësisht për shuplakë falas, pikë kompromisi dhe bileta koncerti. Kazinoja është e hapur gjatë gjithë orarit dhe ka dhoma me stil për mysafirët gjatë natës.

#7: Kazino Dakota Dunes

Dakota Dunes është një nga kazinotë më të mira në Saskatchewan. Ajo ka pamje nga lumi Saskatchewan dhe zë 85,000 metra katrorë. Kjo do të thotë se është një institucion i madh me shumë për të ofruar për sa i përket lojrave, ngrënies dhe shërbimit në dhomë.

Në të vërtetë, Kazino Dakota Dunes ka 620 lojëra elektronike dhe 18 lojëra tavoline. Ky është një koleksion i vogël lojërash në krahasim me kazinotë e tjera në vend. Por ofron disa tituj unikë, le të themi Mahjong– loja më e njohur me letra në Japoni.

Për të painformuarit, Dakota Dunes ndodhet disa milje larg qytetit. Por ofron transport falas për në dhe nga Saskatchewan. Në përgjithësi është e përballueshme, duke e bërë atë një largim të shkëlqyeshëm nga të gjithë ata që kërkojnë një pushim nga jeta e qytetit.

#8: Kazinotë në internet

Tifozët kanadezë të blackjack-ut po bien gjithnjë e më shumë në dashuri me kazinotë në internet. Dhe është e lehtë të kuptosh pse: Komoditet i madh, i lehtë për t’u aksesuar, i lirë dhe ofron një gamë të gjerë lojërash. Shtoni bonuse, siguri dhe pagesa të shpejta në përfitimet—dhe njerëzit do të vazhdojnë të luajnë kumar në internet për dekada.

Gjetja e një kazino të sigurt nuk është gjithmonë e lehtë. Por ju mund të kontrolloni këtu për një listë të vendeve të njohura të blackjack-ut në Kanada. Lista përbëhet nga operatorë të nivelit të lartë të zgjedhur me dorë nga ekspertët. Të gjitha kazinotë janë të licencuara. Por mos ngurroni të krahasoni shërbimet e tyre përpara se të zgjidhni opsionin më të mirë për ju.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles