Vaji i ullirit kundër zbokthit

spot_img

Vaji i ullirit kundër zbokthit

Vaji i ullirit kundër zbokthit

olive-oil-hairVaji i ullirit

Vaji i ullirit ka përdorime të ndryshme, njëra nga përdorimet më të njohura të saj është largimi i zbokthit.

Duke qenë se zbokthi në masë të madhe është si pasojë e lëkurës së thatë të kokës, përdorimi i vajit të ullirit është më shumë se e mirëpritur në luftën kundër këtij sulmi.

Fërkojeni vajin e nxehtë (jo shumë të nxehtë) në flokë para se të laheni. Lëreni të qëndroj ashtu për 15 deri 20 minuta para se të lani flokët me shampo.

Apo fërkojeni lëkurën e kokës me lëvizje rrethore të gishtave para se të bini në gjumë. Lëreni të qëndroj në lëkurën e kokës gjatë natës dhe në mëngjës lajeni më shampo të butë.

Vendoseni nën kokë një jastuk të vjetër pasi jastuku do e thithë pak vajin, apo mbështjelleni kokën me leckë pambuku.

(Visited 192 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles