“Uria e proteinave” nxit mbingrënjen e ushqimeve të përpunuara, sipas një studimi të ri

Shumë ushqimet e përpunuara si pica, sanduiçe me ushqime, bare ushqimore dhe patatina janë një pjesë kryesore e dietës tipike moderne. Për fat të keq, preferenca për këto ushqime komode mbi një dietë të pasur me proteina është një kontribuues kryesor në normat e larta të obezitetit në botën perëndimore, sipas një viti. Studimi australian i zakoneve dietike botuar në numrin e fundit të revistës Obeziteti.

“Ndërsa njerëzit konsumojnë më shumë ushqime të padëshiruara ose ushqime shumë të përpunuara dhe të rafinuara, ata hollojnë proteinat e tyre dietike dhe rrisin rrezikun e tyre për të qenë mbipeshë dhe obez, gjë që ne e dimë se rrit rrezikun e sëmundjeve kronike,” tha autori kryesor. Amanda Grech, PhD, një studiues postdoktoral në Qendrën Charles Perkins në Sidnei, në a Njoftimi për shtyp.

Më shumë se gjysma e kalorive tona ditore vijnë nga ushqime shumë të përpunuara

Ushqime të papërpunuara ose të përpunuara minimalisht gjenden përgjatë perimetrit të dyqanit ushqimor – fruta dhe perime të freskëta, mish të papërpunuar dhe produkte qumështi. Nga ana tjetër, ushqimet shumë të përpunuara si biskotat, krikerat, patatet e skuqura dhe pica e ngrirë zakonisht përmbajnë nivele të larta të sheqerit, yndyrës dhe kripës së shtuar, dhe jo shumë vitamina dhe fibra.

Provat sugjerojnë se amerikanët po konsumojnë më shumë ushqime të përpunuara dhe më pak ushqime të përpunuara minimalisht. Një 18-vjeçare studim i publikuar në Gazeta Amerikane e Ushqyerjes Klinike në tetor 2021 zbuloi se konsumi i ushqimit ultra të përpunuar u rrit nga 53.5 përqind e kalorive në 2001-2002 në 57 përqind deri në fund të studimit, në 2017-2018.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,702FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles