Tërheqja e re e shkretëtirës së Dubait: Terra Solis, hapja në shtator

spot_img

Vizitorët nga e gjithë bota që vizitojnë Dubain do të jenë në gjendje të përjetojnë muzikën më të mirë, një skenë të gjallë pishine, ngrënie të pabesueshme dhe një përvojë unike të glampingut në dunat arabe, falë një destinacioni të ri në shkretëtirë që hapet në shtator 2022.

Tomorrowland, një nga festivalet më ikonike të muzikës në botë, do të hapë këtë destinacion të ri të shkretëtirës me emrin Terra Solis.

E vendosur mes dunave arabe dhe e frymëzuar nga yjësitë më të bukura të yjeve, Terra Solis do të hapet në shtator në Dubailand, Al Yufra, duke mirëpritur njerëz nga e gjithë bota në një oaz magjik relaksi në shkretëtirën arabe. Mysafirët do të inkurajohen të festojnë jetën pranë pishinës gjatë ditës dhe të shikojnë yjet në ëndrrat e tyre gjatë natës. Rezervimet tani janë të hapura terrasolisdubai.com.

Me një koleksion të tre opsioneve mahnitëse të akomodimit, të gjitha të emërtuara sipas yjeve, shirave meteorësh dhe yjësive, tendat mahnitëse të kambanave Polaris, shtëpizat e mrekullueshme të Perseidëve dhe shtëpizat spektakolare të pishinës Orion do të ofrojnë një qëndrim unik në dunat arabe. Mysafirët do të kenë gjithashtu akses në një pishinë piktoreske në zemër të destinacionit, disa nga elementët më ikonikë Tomorrowland, një restorant, një bar dhe një sallë pritjeje shisha.

Nicolas Vandenabeele, Themeluesi dhe CEO, Terra Solis: “Terra Solis është një destinacion i shkretëtirës i veçantë, larg nga çdo zhurmë. Është frymëzuar nga magjia e Tomorrowland dhe yjësitë më të bukura të yjeve, ku mund të zgjoheni nga një natë nën yje dhe të jetoni në ritmin e diellit. Mysafirët do të kenë mundësinë të zhyten në një botë të paharrueshme mrekullie me muzikën më të mirë, një skenë të gjallë por relaksuese pishine, shije dhe aroma të jashtëzakonshme dhe një përvojë unike glamping në dunat arabe ndërsa pushojnë me stil nën diellin e Dubait.

Oaza e shkretëtirës elegante orientale shtrihet në 371,000 metra katrorë. Terra Solis do të kombinojë muzikën dhe argëtimin e jashtëzakonshëm, një atmosferë argëtuese festash dhe një ofertë të jashtëzakonshme ushqimesh dhe pijesh në një destinacion freskues dhe energjik ku mysafirët inkurajohen të eksplorojnë peizazhet e shkretëtirës gjithëpërfshirëse që përbëjnë Terra Solis.

Zgjohu nga një natë nën yje

Mysafirët mund të fillojnë ditën e tyre në Terra Solis të qetë dhe të shijojnë një mëngjes energjik në një atmosferë qetësuese në oborrin e tyre privat ose restorantin pranë pishinës. Terra Solis është shtëpia e disa opsioneve mbresëlënëse glamping, duke përfshirë 48 te bollshme, luksoze dhe të dekoruara bukur. Tenda me zile Polaris dhe 20 Lozhat e Perseidëve, duke kombinuar komoditetin dhe stilin maksimal. Janë edhe gjashtë Lozhat e pishinës Orion, secila me një pishinë private dhe një kabane dhe tarracë të madhe private në natyrë. Shtëpitë e pishinës janë tërheqëse të vërteta, të vendosura në qendër pranë pishinës me pamje piktoreske mbi të gjithë destinacionin, duke u ofruar mysafirëve një përvojë vërtet unike.

Eksperienca të jashtëzakonshme dreke dhe darke

Terra Solis do të ofrojë gjithashtu një ngrënie të shkëlqyer, gati për të mahnitur mysafirët me përvojat e shkëlqyera të drekës dhe darkës, brenda ose buzë pishinës. MESA është frymëzuar nga kuzhina ‘Shijet e Botës’ e Tomorrowland, duke shërbyer shije tipike dhe të shijshme nga të gjitha cepat e globit, të krijuara për t’u ndarë.

Mysafirët do të shijojnë një përzgjedhje të gjerë pijesh dhe koktejesh në barin tërheqës, i vendosur në qendër pranë pishinës dhe në Sala sallë pritjeje shisha. Ata gjithashtu do të jenë në gjendje të përjetojnë çmendurinë e vërtetë Tomorrowland gjatë një sërë ngjarjesh ekskluzive që do të organizohen në Terra Solis.

Terra Solis do të hapet në shtator dhe ndodhet në Dubai Heritage Vision – 30 minuta nga Aeroporti i Dubait (DXB), 25 minuta nga Burj Khalifa dhe 35 minuta nga Palm.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles