Tavë e çrregullt me patate

spot_img

Perbersit:

7-8 patate te medha

7-8 veze te ziera

300 gr salsice

400 ge ajke e tharte(shmant,pavllake)

100 ml qumesht+1 veze

Krip,piper I zi,vegete

Udhezimet:

Patatet e ziera I prejm ne feta te holla,vezet I ziera I qerojme dhe prejm ne feta

Ne tave te lyer me vaj qesim nje shtrese patatesh te ziera,kriposim,piperosim sipas shijes

Shtojme nje shtrese feta vezesh te ziera,nje shtrese salsice,prap nje shtrese patatesh dhe

mbulojme me perzierjen e vezes me qumeshtin dhe pastaj ajken e tharte duke shperndare ne

tere siperfaqen

Pjekim ne furre te nxehte 200 grade per 20 minuta soe derisa tem err ngjyre te kuqrremt

Servojme te nxehte me sallate,kos etj

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles