Përbërësit

 • 750 ml qumësht
 • 2 patate
 • 1 kokë qepë
 • 1 karrote
 • 250 gr kërpudha
 • 150 gr brokoli
 • 150 gr miser
 • 1 lugë gjelle miell
 • vaj
 • kripë
 • piper

Hapat

 1. Marim një tenxhere me pak vaj në të, coptojmë qepët dhe shtojmë në të, presim që qepët të zbuten pak dhe shtojmë karrotat dhe patatet të coptuara më parë, pasi perimet të zbuten pak, shtojmë brokolin dhe kërpudhat
 2. Lëm perimet që të fërgohen pak, pastaj shtojmë miellin të cilin e skuqim bashkë me perimet për 2 minuta
 3. Pastaj në tenxhere shtojmë qumështin të cilin e kemi zier më parë, dhe e lëm të ziej për 10 minuta
 4. Shtojmë kripë dhe piper sipas dëshirës, sipër për dekor mundë të shtojmë brokoli të zier më parë