Supë Tom yum me karkaleca deti

Supë Tom yum me karkaleca deti

Shijoni një supë mbresëlënëse tajlandeze tom yum të bërë në shtëpi që është e shëndetshme dhe e lehtë për t’u bërë – është e gjallë, e freskët dhe plot shije

Përbërësit

Metoda

  • HAPI 1

    Hidhni 1,3 litra ujë në një të madhe tenxhere mbi një zjarr të lartë. Shtoni qepën, domaten, specin djegës, galangalin, barin e limonit, kokat e karkalecit dhe kubin e lëngut të pulës. Përziejini dhe lëreni të vlojë, më pas zvogëloni nxehtësinë në mesatare dhe ziejini për 20 minuta derisa lëngu të pakësohet.

  • HAPI 2

    Kullojeni me kujdes lëngun e nxehtë në një tas ose enë të madhe rezistente ndaj nxehtësisë dhe më pas hidhni kokat e karkalecit. Kthejeni përzierjen e kulluar të perimeve dhe barishteve në tenxhere dhe derdhni sipër lëngun. Përzieni kërpudhat dhe gjethet e gëlqeres, më pas gatuajini për 3 minuta derisa kërpudhat të zbuten.

  • HAPI 3

    Shtoni 1 lugë gjelle sheqer, salcën e peshkut, lëngun e limonit, qumështin e kokosit dhe karkalecat. Lërini të vlojnë dhe gatuajeni derisa karkalecat të jenë zier, rreth 1-2 minuta. Hiqeni nga zjarri. Hiqni barin e limonit, më pas përzieni reçelin e specit tajlandez, nëse përdorni. Shpërndani mbi koriandër për të përfunduar, nëse dëshironi, dhe shërbejeni.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,585FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles