Supë tajlandeze e pulës dhe kërpudhave

Supë tajlandeze e pulës dhe kërpudhave

Një recetë ideale për të vënë në praktikë shijet tuaja Thai

Përbërësit

 • 1l lëng pule të nxehtë
 • 1 lugë gjelle Pastë tajlandeze e karrit të kuq
 • 1 lugë gjelle Salcë peshku tajlandeze
 • 2 lugë sheqer
 • lëvore dhe lëng 2 lime
 • 100 gr Kërpudhat Portobello, feta
 • tufa qepësh, të prera në feta, të bardha dhe të gjelbra të ndara
 • 200 gr pula e mbetur, i copëtuar

Metoda

 • HAPI 1

  Hidheni lëngun në një tenxhere, më pas përzieni pastën e kerit, salcën e peshkut, sheqerin, lëngun e limonit dhe pjesën më të madhe të lëvores. Lërini të vlojnë, më pas shtoni kërpudhat dhe të bardhat e qepës së freskët. Mbulojeni, më pas ziejini për 2 minuta.

 • HAPI 2

  Përzieni mishin e pulës dhe pjesën më të madhe të zarzavateve të qepës së pranverës për t’u ngrohur lehtë, më pas shërbejeni të mbushura në tas dhe shpërndajeni me lëvozhgën e mbetur të gëlqeres. Shërbejeni me lëng limoni, sheqer dhe salcë peshku anash, në mënyrë që të gjithë të mund të rregullojnë enët e tyre.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles