Përbërësit

  • 1 rrënjë selino
  • 1 lugë oriz
  • 40 gr gjalpë
  • 2 lugë miell
  • 1 vezë
  • 2 lugë krem kosi
  • Kripë
  • Piper
  • Parmixhan

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Selinoja lahet, qërohet dhe pritet në fleta të holla, zihet në 1,5 litër ujë të kripur për rreth 5 minuta.

Pastaj shtohet orizi i larë dhe vlon në temperaturë të ulët derisa të zbutet orizi.

Anash gatuhet salca beshamel me gjalpë dhe miell, hidhet në çorbë dhe pritet që të vlojë.

Veza dhe kremi rrihen mirë dhe në një shtresë të hollë derdhen mbi çorbën.

Spërkatet me piper të zi të bluar me parmixhan.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.