Perbersit:

400 gr mish pule

2 karrota

Pak magdanoz

Pak rrenje selino

Krip,piper I zi,vegete

2 l uje

Fide te supes

Udhezimet:

Ne uje qesim mishin e pules,karroten, rrenjen e selinos,kripen,piperin e zi,vegeten sipas hijes dhe veme te ziejne per 1 ore

Me pas nxjarrim perimet I grijme ne copeza te vogla dhe mishin e largojme nga eshtrat dhe I kthejm prap ne lengun e supes ku jane zier

Ne fund shtojme fidet,dhe magdanozin dhe servojme te nxehte. Ju befte mire