Përbërësit

250 gr fletë merluci

250 gr karkaleca

250 gr fileta peshku

6 lugë vaj vegjetal

1 thelpinj hudhre

3 lugë majdanoz

1 spec djegëst

1 lugë uthull

Kripë

Hapat

Në një enë të bollshme fërgoni me vaj, hudhrën, 2 lugë majdanoz dhe specin, derisa hudhra të marrë lehtë ngjyrë

Hidhni 1 litër ujë të ngrohtë, uthullën, kripën dhe çojeni në vlim në zjarrë të fortë

Shtoni merlucin, karkalecat e ndryshëm dhe lëni edhe 8-10 minuta të tjera në zjarr

Pjekëni hudhrën dhe specin, ndajeni supën nëpër pjata të veçanta, shoqëroni me majdanozin e mbetur hudrën dhe specin

Ju bëftë mirë