Përbërësit

  • 2 lugë gjellë gjalpë
  • 2 lugë gjelle vaj vegjetal
  • 3 lugë gjelle miell
  • 1 gotë çaji ujë pule
  • 1 litër ujë
  • 1 gotë çaji qumëst
  • 1 lugë çaji biber i zi
  • 1 lugë kripë
  • 2 lugë lëng limoni
  • 1 lugë fide

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Gjalpin e vendosni në një tenxhere, pastaj ia shtoni miellin, vajin vegjetal dhe e fërgoni në temperaturë mesatare.

Ia shtoni ujin e pulës, ujin, qumështin dhe e vazhdoni përzierjën.

Fidën, erëzat, lëngun e limonit ia shtoni dhe e vazhdoni përzierjën rreth 30 minuta.

E ulni temperaturën e zjarrit dhe filloni ta shërbeni supën me qumësht dhe pulë.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.