Përbërësit

8 gota ujë të pulës

1 gotë mish pule

1 krem

1 lugë gjapë

2 lugë të gjellës miell

3 lugë fide

1 gotë garniturë

1 lugë kripë

1 lugë biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Në një tenxhere e vendosni gjalpin dhe miellin e fërgoni.

Dalë nga dalë ia shtoni ujin e pulës dhe e përzieni me lugë të drurit, ia mundësoni vluarjën në temperaturë mesatare.

Pas vluarjës ia shtoni fidet, garniturën, mishin e pulës dhe e përzieni në zjarrë rreth 4-5 minuta.

Së fundmi ia bashkagjitni kremën, kripën, biber e zi dhe e lëni të vlojë edhe pak.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak