Përbërësit

1 kg lakër

1,25 lëng koncentrat mishi

4-6 copa buke

4-6 lugë djathë

4-6 lugë vaj vegjetal

Kripë

Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Lëngun e mishit derdhni në një tenxhere për vluarje.

Ia shtoni lakrën dhe e lëni në zjarrë të vlojë rreth 10-15 minuta, pas vluarjës ia shtoni copat e bukës dhe e përzieni e gjithë glazurën.

E largoni tenxherën nga zjarri, ia shtoni kripën, biberin e zi, vajin vegjetal, djathin dhe e përzieni e gjithë supën e përgatitur.

Supën me lakër e derdhni nëpër pjata për shërbim.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak