Përbërësit

 • 7-8 kërpudha
 • vaj ulliri
 • 1 koke qepe e kuqe
 • 1 vezë
 • 3 lugë jogurt
 • 2 lugë brokoli
 • pluhur hudhre
 • koper
 • erëza knor

Hapat

 1. Të gjithë përbërësit zihen së bashku, përveç vezës dhe jogurtit që përzihen së bashku dhe shtohen pas 15 minutave.
 2. Të gjitha këto së bashku zihen për 20 deri në 30 minuta