Përbërësit

1 brokoli

1 patate

2 lugë të gjellës miell

2 gota qumësht

Kripë

Biber të zi

Biber të kuq

Gjalpë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Brokolit i preni në copa të vogla, i lyeni me erëza dhe i fërgoni pak me vaj në një tigan.

Gjalpin e shkrini në një tenxhere dhe e fërgoni miellin në të, duke ia shtuar më vonë qumështin.

Brokolit dhe patatet e prera në copa të vogla, i shtoni në tenxhere duke ia derdhur edhe pak ujë.

Pas zierjës, patatet i vendosni në blendar për grimcim pastaj i derdhni prap në tenxhere duke ia shtuar kripën, biberin e zi, biber të kuq dhe gjalpin.

E përzieni e gjithë supën në temperaturë mesatare dhe e shërbeni nëpër pjata.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak