Përbërësit

7 gota ujë të pulës

2 gota mish pule

1 lugë salcë

1 lugë miell

2 lugë të gjellës biber të kuq

1 lugë gjalpë

1 lëng limoni

1 lugë nenexhik

1 lugë kripë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Gjalpin e vendosni në një tenxhere dhe e fërgoni miellin së bashku me saşcë në atë tenxhere.

Pas fërgimit ia shtoni ujin e pulës pastaj mishin e pulës dhe erëzat.

Supën e zieni rreth 6-7 minuta, pas zierjës e shërbeni të ngrohtë.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak