Përbërësit

 • 3 domate
 • 8 gota ujë
 • 4 lugë te gjellës djathë
 • 2 lugë te gjellës miell
 • 1ugë e gjellës Salce domate
 • kripë
 • Biber i zi
 • vaj vegjetal

Hapat

 1. Miellin dhe vajin e fërgojmë mirë pastaj ia shtojmë copat e domateve dhe e vazhdojmë fërgimin.
 2. Pas fergimit, ia shtojmë ujin dhe e lejmë te vlon 5 minuta.
 3. Pasi që të vlon ia shtojmë erëzat dhe djathin i përziejmë me ndihmë të lugës.
 4. Pasi te behet shkrirja e tyre, e largojme nga zjarri dhe do te jete e gatshme per ta sherbyer.
 5. Ju bëftë mirë!